Літературна гра-забава «Герої української казки»

 

В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек 2023 «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» у 2-Г класі проведено літературну гру-забаву «Герої української казки». Мета заходу  – в ігровій формі поглибити знання дітей про народні казки, розвивати творчі здібності, виховувати шанобливе ставлення до української народної творчості.

Листівка для героя

В рамках Місячника шкільних бібліотек «В нас єдина мета – Україна свята, нездолана ніким і ніколи» та до Дня захисників і захисниць України, учні ліцею виготовили патріотичні листівки для наших героїв.  Діти висловили у своїх роботах щирі, теплі  побажання та слова вдячності захисникам і захисницям.

 

Ми усі щиро віримо, що дитячі побажання неодмінно здійсняться. Бажаємо нам всім мирного неба, світлих надій, упевненості у завтрашньому дні та довгих мирних років життя у квітучій Україні!

Бібліотечна виставка "Моя незламна Україна"

У нашому ліцеї  розпочався дев’ятий місячник шкільних бібліотек під гаслом "В нас єдина мета - Україна свята, нездоланна ніким і ніколи", в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проходить  з 1 по 31 жовтня щорічно.

   В ліцеї організовано бібліотечну виставку "Моя незламна Україна", метою якої є поглиблення знань про свою країну, її історію та культуру, а також виховання почуття патріотизму у дітей.

Замовлення підручників 2022-2023 н.р.

Вибір підручників 5 клас
Згідно листа Міністерства освіти і науки України від 16.12.2021
№1/22048-21 педагогічними працівниками проведено конкурсний відбір
підручників для здобувачів загальної середньої освіти 5 клас та педагогічних
працівників у 2022-2023 роках, затверджений педагогічною радою школи від
25.05.2022 р.

Рішення педагогічної ради/Наказ директора/Результати вибору підручників

 

 

Бібліотечна виставка до Дня вшанування пам'яті Героїв Небесної Сотні 

 

20 лютого в Україні вшановують День пам’яті Героїв Небесної Сотні. Протестувальників, які загинули під час подій Євромайдану у 2014 році за демократичні цінності та територіальну  цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Пам'ятний день встановлено указом Президента України від 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні.

 

У шкільній бібліотеці організовано тематичну виставку «Пам'ять та слава Небесній Сотні».

Всесвітній день читання вголос

1 лютого 2022 року Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського НАПН України спільно з Всеукраїнською асоціацією
Василя Сухомлинського до Всесвітнього дня читання в голос проведення
Всеукраїнську мережеву бібліотечну акцію «Читаємо казки В. О. Сухомлинського», до чого залучилися учні 3 та 4 класів разом зі шкільними бібліотеками. 

Бібліотечна виставка до Дня Соборності України

22 січня наша країна відзначає величне національне свято - День Соборності України.

У цей день 1919 року, на Софійській площі в Києві, директорія Української народної республіки урочисто проголосила Акт возз'єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину соборну Українську державу. Це свято має історичне та політичне значення для суверенітету нашої держави.

У нашому закладі організовано бібліотечну виставку тематичної літератури, що висвітлюють події в історії України – передумови і причини об’єднаного процесу, тернистий шлях України до соборності, ідеї побудови української, самостійної, соборної Держави.

 

 

Краєзнавчий калейдоскоп зимових свят

Коли приходить зима, випадає сніг, ми неодмінно починаємо чекати та готуватися до Новорічних та Різдвяних свят.  А свят зимою й справді чимало. І кожне має свої звичаї та обряди. 

Сьогодні навчальні 1-В класу на бібліотечному уроці "Краєзнавчий калейдоскоп зимових свят" за бібліотеками школи Шевчук В.І., Матусевич А.М. та вихователем групи продовженого дня Сивак С.П. дізналися про цикл зимових свят, звичаї, традиції, обряди та прикмети пов ' язаних з кожним із них. Перегляд відеоролика, ілюстрацій та тематичної літератури занурило дітей у святковій атмосфері. Вони із зацікавленими отримували інформацію та активно обговорювали її.

 

УРОК ДОБРОЧЕСНОСТІ

У 5 - Г класі пройшов цікавий та пізнавальний урок доброчесності. Учні разом з бібліотекарями школи Шевчук В.І.,  Матусевич А.М. та асистентом вчителя Гонтар Т.В. обговорили поняття "Доброчесність", переглянули відеоролик "Кругообіг добра", виявили ситуації у художніх творах та повсякденному житті в яких перемагають  добро, повага, сміливість, справедливість та чесність. Діти відобразили приклади Доброчесності  у малюнках.

"Минуле стукає в наші серця"

Вшануванню пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. у 7-В класі пройшла бібліотечна година «Минуле стукає в наші серця» та огляд тематичної виставки художньої, історичної літератури.

 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021. Звіт

У стінах нашої школи з 01.10.21р. по 31.10.21р.  проходив місячник шкільної бібліотеки під гаслом "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності".

Заходи, які проходили впродовж місяця були спрямовані на сприяння поглибленню пізнавального інтересу учнів до рідного краю як складової України та виховання в них поваги і шанобливого ставлення до історико-культурної спадщини,пробудженню почуття національної свідомості, любові та поваги до своєї Батьківщини.

 

 

Поповнення фонду шкільної бібліотеки навчальною та художньою літературою

Поповнення фонду шкільної бібліотеки подарунковою літературою

 

 

Бібліотечна година "Видатні люди Жашківщини"

У 9 - Б класі пройшла бібліотечна година присвячена краєзнавцю, історику, педагогу Степану Іларіоновичу Горошку.

 

Місячник шкільної бібліотеки

Юні читачі долучилися до місячника "Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності" і спільно з бібліотекарями підготували рекомендаційний список краєзнавчої літератури. Було цікаво та пізнавально!

Іван Піддубний. 150-річчя легендарного силача

Цьогоріч в Україні відзначають 150 років від дня народження Івана Піддубного. Іван Максимович - легендарний силач, професійний борець, атлет, артист цирку, шестиразовий чемпіон світу з греко-римської боротьби, природно обдарована й загартована тренуваннями людина унікальної могутності, витривалості, моторності, справжній патріот.

Народився в Красенівці, нині - Золотоніський район,Черкащина.

В стінах нашої школи відбулася тематична  виставка "Іван Піддубний. 150-річчя легендарного силача" та проведено годину спілкування з учнями 5 - В класу "Іван Піддубний - великий українець і визнаний у світі борець" організовану бібліотекарями Шевчук В. І., Матусевич А.М. та педагогом-організатором Якобчуком Я. П. Учні ознайомилися з біографією свого видатного земляка, переглянули відеоролик та дізналися про подвиги, здобутки видатного спортсмена.

Іван Піддубний - гідно ніс спортивну славу, прославляв нашу Батьківщину далеко за її межами, він і дотепер залишається прикладом високого патріотизму та спортивного героїзму.

 

Бібліотечний урок "Дрижипільська битва"

Тільки та людина, яка добре знає  минуле своєї Батьківщини, її визначні місця та видатних особистостей, може пишатися нею, любити, примножувати історичні та культурні багацтва,бути справжнім патріотом.

Для поглиблення знань про  історичне минуле, виховання патріотизму у 8 - Б класі було проведено бібліотечний урок "Дрижипільська битва та перегляд відеоролика  ""Дрижи - поле" битва під Охматовом". Учні з цікавістю та захопленням дізнавалися про події, які відбувалися в XVI ст. на території рідного краю. 

 

 

У рамках місячника шкільної бібліотеки під гаслом "Краєзнавство у шкільній бібліотеці: нові традиції та вартісність" проходить виставка  літератури "Жашківщина: хвилини та сьогодення"

Шкільна бібліотека створена у 1952 році. Має відділ обслуговування, читальний зал на 12 місць, 3 підсобні приміщення. 

Режим роботи бібліотеки з 8.00 до 17.00

Обідня перева з 12.00 до 13.00

Фонд бібліотеки складає - 45334 

Із них:

       підручників - 27884

       художньої літератури - 15248

       методичної - 1472

       брошур та періодичних видань - 730

Робота спрямована на надання інформаційної допомоги учням в оволодінні програмовими знаннями, виховання бажання самостійно розширювати обсяг знань, знайомити та вчити користуватися  різними джерелами інформації, формувати національну свідомість, виховувати культуру мовлення. 

Форми роботи: бібліотечні уроки, вікторини, конкурси, бесіди, книжкові виставки, інформаційні полички, бібліографічні куточки.

Завідуюча бібліотекою: Шевчук Вікторія Іванівна

Бібліотекар: Бабенко Ольга Миколаївна

       Головним завданням роботи шкільної бібліотеки  в закладі є виховання учнів здатної до творчості, ініціативи, адаптованої до конкретного вибору свого місця в житті, яке є носієм кращих надбань національної та світової культури.

Основними  завданнями бібліотеки закладу є:

  • Гуманізація виховного процесу, що виражається в створенні умов для всебічного розвитку особистості; для спонукання її до самоаналізу, самооцінки, саморозвитку, самовиховання;
  • Підтримка та укріплення шкільних традицій, що сприяють створенню загальношкільного колективу;
  • Анкетування читачів бібліотеки з метою виявлення їхніх уподобань;
  • Виховання бережливого ставлення до шкільних підручників.
  • Особлива увага буде приділятися широкій популяризації української літератури, літератури з питань освіти, історії культури українського народу і вихованню за допомогою цієї  літератури поваги до рідної мови, національно-культурних і духовних надбань нашого народу.
  • Надання допомоги вчителям у науково-методичній роботі, у вивченні досягнень педагогіки й психології, нових педагогічних технологій та їх застосування на практиці.
  • Формування правової культури читачів, громадянськості, патріотизму, поширення інтересу до історії рідного краю.
  • Покращення диференційованого обслуговування користувачів бібліотеки; організація книжкового фонду з урахуванням змін інтересів читачів. Забезпечення можливості найбільш повного й швидкого доступу до інформаційних ресурсів.

     Головна мета шкільної бібліотеки – надання допомоги учням і педагогам у забезпеченні їхніх інформаційних потреб. Успішна  реалізація цієї мети можлива лише за умови грамотного планування всієї діяльності бібліотеки.

     Бібліотека у школі — одна з найважливіших ділянок роботи. Вона допомагає реалізувати державну програму національної освіти і виховання дітей, вирішує це завдання своїми методами і засобами у загальному плані навчально-виховного процесу школи і разом з педагогічним колективом Планування роботи шкільної бібліотеки є складовою частиною планування школи. При складанні плану доц.ільно враховувати Закони України «Про освіту», «Про бібліотеку і бібліотечну справу», «Положення про бібліотеку середнього загальноосвітнього закладу ».

     Важливу роль відіграє шкільна бібліотека в засвоєнні шкільної програми, організації навчальної діяльності та дозвілля дітей.

 Напрямки діяльності бібліотеки

  1. Робота з учнями.
  2. Уроки культури читання.
  3. Бібліографічні огляди.
  4. Інформаційні ті інші огляди літератури.
  5. Доповіді про навички роботи з книгою.
  6. Предметні тижні.
  7. Підтримка загальношкільних заходів.
Download
6-11 класи
Результати вибору
електронних версій оригінал-макетів підручників для 11 класу закладів
загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір проектів
підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти
6-11 класи.pdf
Adobe Acrobat Document 220.7 KB
Download
6 клас
Результати вибору
електронних версій оригінал-макетів підручників для 6 класу закладів
загальної середньої освіти, поданих на конкурсний відбір проектів
підручників для 6 та 11 класів закладів загальної середньої освіти
6.pdf
Adobe Acrobat Document 198.2 KB