Наші улюбленці – герої казок

Друзів всіх чотирилапих

Пропоную обійняти.

Хай улюбленці домашні

Не дають вам сумувати.

Хай вони дарують радість

Служать вірно вам завжди,

Ви ж любіть чотирилапих,

Захищайте від біди.

 

30 листопада Всесвітній день тварин (World Day Pets). Ідея про заснування цього свята була озвучена на Міжнародному конгресі прибічників руху в захист природи, що проходив у Флоренції (Італія) в 1931 році. Тоді різні екологічні організації та природоохоронні товариства заявили про готовність організовувати різноманітні масові заходи, спрямовані на виховання у людей почуття відповідальності за все живе на планеті, у тому числі і за домашніх тварин. З того часу свято проводиться щороку і присвячується всім одомашненим людиною тваринам, щоб ще раз нагадати всьому людству про відповідальність за «братів наших менших». Не дивно, що девізом цього Дня стали слова Маленького принца з твору Антуана де Сент-Екзюпері: «Ти назавжди у відповіді за тих, кого приручив», які звернені до всіх нас.

До Всесвітнього дня домашніх тварин бібліотекарями ліцею проведено гру-подорож «Домашні тварини – герої казок» з учнями 1 –Г класу. Діти прослухали казки, відповідали на запитання та розповідали про своїх улюбленців. Показували та відгадували різноманітних домашніх тваринок, шукали їх на сторінках книг. Подорож у казковий світ тварин була цікавою та захопливою.

Ми маємо приділяти більше уваги, любити, турбуватися та охороняти своїх  маленьких  друзів, і пам’ятати – ми у відповіді за тих, кого приручили.

 

ТРИ СПОСОБИ ЗРОБИТИ ВАЛЕНТИНКУ СВОЇМИ РУКАМИ

Ми любимо своїх батьків, сестричок, братиків, друзів, сусідів. Ми даруємо їм своє тепло і ласку. Намагаємося подарувати кожному частинку свого серця. Адже так приємно бачити, як сяють щирою вдячністю очі дорогої Тобі людини.

А коли мова йде про таке прекрасне свято, як День Святого Валентина, то взагалі хочеться дарувати море подарунків, оригінальних, незвичайних і особливих.

Давай разом виготовимо чудові валентинки. Я знаю багато цікавих способів.

Спосіб 1-й

Для нього потрібен паперовий квадрат будь-якого розміру і кольору.

 

1. Розріж квадрат навпіл. Для виготовлення сердечка нам потрібен один трикутничок

2. Далі треба загорнути куточки до середини і перевернути..

3. Великий кут треба підняти догори. Зверни увагу, ця дія стосується лише верхнього слою.

 

4. Загорни менші куточки.

 

5. Кінці куточків сховай у кишеню нашого сердечка.

 

6. Зараз поетапно загорни куточки, а потім вершини цих кутів.

 

7. Перевертаємо наш паперовий витвір.

Подобається? Ти можеш оформити таку валентинку як завгодно: підписати, розфарбувати, прикрасити аплікацією.

 

Спосіб 2-й

 

Цей спосіб також досить легкий. Виготовлені сердечка Ти можеш використати і як валентинки, і як святкові прикраси. Підшукай папір, гарного яскравого кольору (бажано двосторонній), підготуй ножиці і нитки.

І так, перше, що ми робимо, — це створюємо шаблон сердечка. Він може бути один, тоді усі сердечка будуть однакового розміру, або ж їх може бути кілька. Це не має великого значення.

 

Потім вирізаємо багато сердечок. Для кількох сердечок можна зробити ще й рамочки. Це буде досить гарно і оригінально.

 

На наступному кроці нам потрібні голка з ниткою. З їх допомогою ми будемо зшивати сердечка по середині таким чином, щоб зверху і знизу залишалися довгі хвостики. Вони допоможуть нам з'єднати серця між собою в один довгий ланцюжок.

Ти можеш виготовити безліч таких гірлянд-валентинок і прикрасити ними кімнату. Виготовляти можна їх не лише з паперу, а й із цупкої тканини.

 

Прикрасити такі валентинки можна на свій смак: стрічками, блискітками, бантиками, маленькими сердечками. На них можна понаписувати імена дорогих Тобі людей і те, за що Ти їх любиш.=)

Уяви, який шалений святковий настрій Ти створиш, розвісивши такі валентинки по усьому будинку. Зі святом! =))

Спосіб 3-й

Наступний спосіб виготовлення валентинки дуже цікавий. Ти навчишся виготовляти листівку з сюрпризом у вигляді сердечка.

 

1. Підбери два аркуші паперу гарного кольору. Один із них згорни пополовині.

 

2. Виріж правий верхній кут так, як показано на малюнку.

 

3. Обрізану частинку аркуша рівненько загорни.

4. Вирівняй аркуш. Частину, що виступає, обріж півколом (це верхня частинка половинки сердечка).

 

5. Розгорни аркуш. Сердечко легенько згорни всередину листівки.

 

6. Тепер Тобі потрібен другий аркуш паперу. На сантиметр чи два обріж його.

 

7. Приклей обрізаний аркуш до листівки. Зверни увагу, що сердечко приклеювати не треба.

 

8. Далі все залежить лише від Твоєї фантазії. Адже прикрасити валентинку можна як завгодно.

Як написати лист Святому Миколаю: корисні поради для дітей

 


День святого Миколая дає старт новорічним святам, що багато родів саме в цей день встановлюють ялинку та прикрашають домівку. А отже, чекають цього дня як дорослі, так і діти. Тим паче, що ранком цього дня можна знайти омріяний подарунок під подушкою. Однак для того, щоб отримати «миколайчика», потрібно ввічливо попросити чудотворця про бажаний подарунок. Щоб Святий міг знати, що саме складати під подушкою, слід написати йому лист.

Навіщо писати листа Миколаю?

 

Листування зі Святим Миколаєм дарує дітям віру в диву, вносить елементи новорічної казковості. Ще вчимося аналізувати свої вчинки, своє життя та свої бажання. До того ж, написання листа - це гарний привід для творчості, через послання до Миколи можна прикрасити малюнки та аплікації.

 

Як написати листа Святому Миколаю?

 

Якщо раніше ви не писали списки, радимо спочатку розповісти дитину про Святого Миколая та про походження цього свята. Фото: Freepiк

 

Святий Миколай - це не вигаданий персонаж, а реальна постать. Миколай - це чоловік, який ставить святим за благородні вчителі та гідне, праведне життя. Народився Миколай у 270 році в місті Патарі, в північно-західній частині Малої Азії. Згодом Миколай став священиком. А коли померли його батьки, він отримав спадок, але не став жити розкішним життям, а почав допомагати бідним. І робив це таємно.

Вночі з 18 на 19 грудня Святий Миколай пропускається на землю і надходить від в подорож на всій планеті. Саме в цей день, як відомо з легенди, Святий Миколай розкладає свої подарунки під подушками всіх слухових дитків. А для того, щоб Миколай подав те, про що мети дитину, слід написати листа дідусеві, і попросити про бажане.

 

Як оформити лист до Миколая?

 

Одразу зазначимо, що писати слід від рук, якщо надрукований на комп'ютері лист, втратимо всю таємницю та загадковість.

 

Привітання

 

Початковий лист з привітання та знайомства. Фото: Freepiк

 

Передати лист вартості з привітання. Наприклад, можна написати «Доброго дня, шановний Святий Миколай», або «Мої вітання, добрий Святий Миколаю». Негоже будемо вимагати подарунки, чи не так?

 

Ввічливість

 

Не слід забувати про ввічливість. Згадайте, як ми спілкуємось з рідними та друзями - ми цікавимося, як у них йдуть справи, бажаємо здоров'я. У Чудотворця також слід записувати, як у його справах, що цікавого, чи не втомився він перечитувати сотні листів. Можна привітати його з прийдешніми святами.

 

Знайомство

 

Якщо це ваш перший лист, вам слід повідомити та розповісти дещо про себе. Якби ви вже листувались - нагадайте Святому хто ви, що діти багато, а Миколай один.

 

Прохання

 

Це може бути саме прохання, а не вимога. Святий Миколай приносить подарунки слухняними дітками, а якщо ви мрієте про особливий подарунок - попросіть про нього. Зазвичай у нас є багато побачень, але Святий не може застосовувати прохання лише однієї дитини, тому слід вибрати щось одне.

 

Обіцянка

 

Миколай винагороджує хороших дітей, тому слід пообіцяти й надалі бути чим та слухняною дитиною. Фото: Freepiк

 

Дитина розуміє, що коли вона щось просить, то треба щось давати в заміну. Святий Миколай винагороджує хороших дітей, тих, хто допомагає своїм рідним, гарно поводяться і роблять добрі справи, тому слідкуючи за тим, щоб Миколай й надалі був якою та слухняною дитиною.

Діти старшого віку можуть проаналізувати свої вчинки та перелічити як добрі з них, так і ті, яких соромляться.

Якщо ваш час був дуже скромним, допоможіть йому згадати добрі та корисні справи (не забуває чистити зуби, прибирає іграшки, допомагає батькам, друзям, ділитися іграшками, гарно вчитися…). Почніть із позитивного. Якщо ви хочете акцентувати увагу на негативних моментах - м'яко нагадайте про це, щоб дитина задумалася, як можна виправити поведінку в майбутньому. Поверніть, такий виховний момент справляється на відмінно.

 

Прощання

 

На завершення слід попрощатися з Миколаєм, побажайте йому  веселих свят. Листу можна прикрасити малюнками та новорічною аплікацією.

 

Куди повідомляти листи Святому Миколаю?

 

Можна вказати одержувача - «Небесна канцелярія. Святому Миколаю »і залишити лист на підвіконні, щоб помічники Чудотворця забрали його.

 

 

1 грудня – Всесвітній День боротьби зі СНІДом

1 грудня 2019 року відмічається Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Його мета – привернути увагу громадськості і нагадати суспільству, що ВІЛ/СНІД є однією з самих глобальних проблем людства.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я у світі з ВІЛ-інфекцією живе близько 37 мільйонів людей, серед яких 19,5 мільйонів отримують антиретровірусне лікування.

Україна залишається регіоном з високим рівнем поширення ВІЛ.  За даними Об’єднаної програми Організації Об’єднаних Націй із ВІЛ/СНІД, близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, з них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу.

У Чернівецькій області за 10 місяців 2019 року зареєстровано 89 нових випадків  ВІЛ, 35 випадків СНІДу. В обласному центрі з профілактики та боротьби зі СНІДом станом на 22.11.2019 року на диспансерному обліку перебуває 999 ВІЛ-інфікованих осіб; 303 особи – хворі на СНІД. За 10 місяців 2019 року померло хворих на СНІД – 21. Також зареєстровано 14 новонароджених дітей від ВІЛ-інфікованих матерів, яким діагноз ВІЛ буде підтверджено або спростовано через 3 роки.

Найчастіше  – у понад 70% випадків – ВІЛ в Україні передається статевим шляхом. Враховуючи цей факт, фахівці рекомендують використовувати презервативи, утримуватись від сексуальних контактів з незнайомими партнерами, а маючи постійного партнера, зберігати вірність.

Вірусом імунодефіциту можна заразитись через кров, тому дуже важливо, щоб для ін’єкцій використовувались лише одноразові стерильні шприци і голки, а інструменти для пірсингу, татуювань, манікюру тощо – стерилізувались.

ВІЛ також передається від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодовування. В цьому випадку лікарі проводять антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, призначають кесарів розтин та рекомендують штучне вигодовування.

Сьогодні ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імунодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ). Якщо ВІЛ-інфекція діагностується вчасно, відразу розпочинається АРТ і надається необхідне лікування пацієнту, а відтак людині гарантується якісне та повноцінне життя.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це важлива нагода для підняття поінформованості молоді, широких верств населення про проблеми ВІЛ/СНІДу, проблеми людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом, звільнення від наркотичної та алкогольної залежності.

Тест „Наскільки Ви толерантні?”

 

 1.     Ви вважаєте, що у Вас виникла цікава ідея, але її не підтримали. Це Вас  засмутить?

а) так;                 б) ні.

  2.   Друзі пропонують розпочати гру. Чому Ви віддасте перевагу?

а) щоб у ній брали участь ті, хто грає добре;

б) щоб грали й ті, хто навіть  не знає правила.

3.   Чи зможете Ви спокійно сприйняти погану для Вас новину?

а) так;                 б) ні.

 4.     Чи дратують Вас люди, які з’являються в громадських місцях в нетверезому вигляді?

а) якщо вони поводяться пристойно, це мене  взагалі не цікавить;

б) мені завжди були неприємними люди, які не вміють себе контролювати.

5.     Чи легко Ви знайдете контакт з людьми іншої професії, матеріального стану,  іншими звичками?

а) ні, це мені важко було б зробити;

б) так, бо я не звертаю на це увагу.

 6.     Над Вами пожартували. Як Ви на це відреагуєте?

а) мені не подобаються ані жарти, ані жартівники;               

 б) хоча цей жарт може бути неприємним, відповім тим самим.

7.     Чи згодні Ви з тим, що багато людей „знаходяться не на своєму місці” і   „роблять не свою справу”?

 а) так;                 б) ні.

 8.     У  компанії Ви з другом (подругою), який стає об’єктом загальної уваги, відвертаючи її від Вас. Як Ви на це відреагуєте?

а) мені неприємно, що мене позбавляють уваги;               

 б) я лише зрадію за нього (неї).

 9.     У гостях ви зустрічаєте людину похилого віку, яка критикує сучасне   покоління і розхвалює старі часи. Ваша реакція:

а) підете раніше, зіславшись на якийсь привід;                              

б) почнете сперечатися.

 

 Підрахуйте бали.

         По 2 бали дається за відповіді: 1б, 2б, 3б, 4б, 5б, 6б, 7б, 8б, 9б.

          За інші варіанти відповідей бали не нараховуються.

 

 Від 0 до 4 балів.

         Ви безкомпромісний та упертий. Де б Ви не перебували, створюється таке враження, що Ви намагаєтесь усім нав’язати свої думки. Ви можете виявити агресію, навіть підвищити голос, аби досягти своєї мети, тому з Вами важко підтримувати стосунки  тим, хто дотримується іншої точки зору, хто не погоджується з тим, що Ви робите.

 Від 6 до 12 балів.

         Ви спроможні відстоювати свою точку зору і вести діалог, змінювати свою думку, якщо це необхідно. Хоча іноді можете бути і занадто різким, нечемним до свого співрозмовника. В такі моменти Ви справді можете виграти суперечку з людиною більш слабкого характеру. Але чи варто одержувати перемогу таким чином, якщо цього можна досягти, не принижуючи чиєїсь гідності?

 Від 14 до 18 балів.

 

         Твердість Ваших переконань поєднується з Вашою толерантністю. Ви можете прийняти будь-яку ідею, з розумінням поставитися до  неочікуваного вчинку, навіть якщо Ви його не схвалюєте. Ви досить критично ставитесь до своєї думки і здатні з повагою і тактом відмовитись від поглядів, які, як виявляється, були помилковими.

Розробка квесту "Книга - це скарб"

Download
Квест-перетворено.pdf
Adobe Acrobat Document 132.1 KB

Історія створення книги! 

 

https://www.youtube.com/watch?v=Vafn93UfeEs

Квіткова листівка до

Всесвітнього дня доброти

(зроби листівку своїми руками і подаруй часточку добра своїм друзям)

 

 

Підготуй, будь-ласка: кольоровий папір і картон, олівець, ножиці, клей та канцелярський ніж.

1. Зі звичайного паперу А4 виріж пелюстки ромашки та круглу серединку.

2. Приклей пелюстки до середини квітки. Зроби ще одну таку саму ромашку.

3. Склей дві квіточки між собою. На верхню ромашку наклей жовтий кружечок.

4. Візьми жовтий (або який тобі найбільше подобається) картон, зігни його навпіл. Це заготовка для майбутньої листівки. На першій сторінці виріж отвір у формі ромашки.

Щоб було легше, спочатку зроби шаблон на білому папері та обведи отвір на жовтому.

5. Всередину, на третю сторінку листівки приклей мальовничий дизайнерський папір з візерунком або кольоровий папір.

6. На першу сторінку приклей ромашку та божу корівку. Намалюй її, зроби аплікацію або знайди відповідну картинку в мережі, роздрукуй та виріж.

7. Не забудь написати теплі побажання для своїх друзів.

 Книга змінює світ

Мета: Закріпити знання дітей про історію виникнення книги, як слід поводитися з книгою. Розвивати інтерес до художньої літератури і реставрування книг, удосконалювати усне мовлення. Виховувати любов до книги ,потребу в читанні, культуру читання,  прищеплювати знання та вміння бережливого поводження з нею.

Хід заняття

І. Вступна частина

–       Діти, сьогодні ми з вами проведемо виховну годину, а кому вона присвячена ви зараз відгадаєте.

Бачити – не бачить,

Чути – не чує,

Мовчки говорить,

Добре мудрує.

Кривду соромить,

Правди навчає,

Часом жартує,

Смішки вправляє.

Діти. Книга!

Вчитель:

  • Безмежна сила книги. Без неї людина сліпа. З дитячих літ книжка допомагає зрозуміти світ, що нас оточує. Розповідає нам про історію рідного краю, звичаї, традиції.. Книга – мудрий друг і порадник, не вміючи говорити,  вона розповідає нам про пригоди і подорожі, про чудеса, про навколишній світ. В ній зібрана мудрість усього людства, яка передавалася із покоління в покоління і дійшла до наших днів.

Діти, книжка приготувала до вас звернення.

Книга:      Читачу! Я друг і супутник,

Я книга твоя.

Завжди на дозвіллі де ти – там і я.

Ми добре з тобою проводимо час,

Чудова розмова триває у нас.

Навчаю відважним, правдивим рости,

Любити природу, свій край берегти.

Від малку ти мною звикай дорожить,

Без доброї книги тобі не прожить!

ІІ. Історія виникнення книги

Вчитель: – Діти, давайте повторимо з вами історію виникнення книги. 

  • Малюнкове письмо

Малюнкове письмо

  • Книги-плитки

Книги-плитки

  • Книги з папірусу

Книги з папірусу

  • Книги з пергаменту

Книги з пергаменту

  • Книги з паперу

Книги з паперу

  • Перший український друкар Іван Федоров

Перший український друкар Іван Федоров

  • Книги 21 століття. В наш час знайшли заміну навіть паперу. Бо яким би зручним він не був, а кількість інформації, яку потрібно записувати і зберігати, стрімко зростає. Навіть найбільші  у світі бібліотеки мають обмежену площу для зберігання книг. І що ж у такому випадку робити? Вихід знайшли завдяки новітнім технологіям – книги на електронних носіях. Але це зовсім інша історія…

ІІІ. Робота з виставкою книг:

  • Діти, давайте розглянемо дитячі книжки та журнали.

Робота з виставкою книг

  • Ще існують довідкові видання: енциклопедії, довідники та словники.

V. Правила користування книгою

Вчитель: Діти, а чи знаєте ви правила користування книгою? То ж давайте їх повторимо.

1.Бережи книгу – свою чи бібліотечну.

2.Мий руки перед тим, як брати до них книгу.

3.Не згинай у книзі сторінок.

4.Не роби на сторінках книг позначок ручкою.

5.Не виривай сторінок.

6.Не слинь пальці, коли перегортаєш сторінки.

7.Бережи книгу від вогню чи сирості.

8.Розірвану книгу підклей.

9.Виготуй закладку.

VІ. Прислів’я про книгу

Книга не пряник, а дітей до себе манить.

Книжку прочитав – і розумним став.

Будеш з книгою дружити – буде легше в світі жити.

Будеш книги читати, будеш все знати.

Книга вчить, як на світі жить.

Одна книга тисячі людей навчає.

Книгу прочитав, на крилах політав.

VІI. Вікторина

1.Хто допоміг Дюймовочці потрапити до теплих країв? ( Ластівка)

2.Дерев’яний хлопчик, якого заманили до країни Дурнів.( Буратіно)

3.Сидить у кошику дівчинка у ведмедя за спиною, він, сам того не знаючи , несе її додому.( Маша)

4.Чудові ліки для Карлсона.( Вареня)

5.Мала росточком, народилася в квіточці.( Дюймовочка)

6.Що купила муха на свою копієчку? ( Самовар)

7.З якого матеріалу колиска  Дюймовочки?.( Горіх)

8.Він на світі лиш один вилікує всіх тварин.( Айболить)

9.Як можна перевірити: справжня принцеса чи ні?( Підкласти горошину)

10.Мишенята, гарні хлоп’ята, бігають, грають – кота ображають (Леопольда)

11.Лисиця пригощала журавля чим? ( Кашею)

12.Хто вкрав Івасика Телесика? ( Баба Яга)

13.На кого перетворюється гидке каченя?( Лебідь)

14.Що приказував вовк, коли хвостом рибу ловив?( Ловись, рибко, велика превелика)

15.З чого зроблений Буратіно?( З поліна)

16.У якій казці зла мачуха відправляє дівчинку до зимового лісу по квіти?

      ( Дванадцять місяців)

17.Рятувальних Мухи – Цокотухи.( Комар)

18.Курка, яка несе золоті яйця. ( Курочка Ряба)

19.Який титул дав Кіт у чоботях своєму хазяїну? ( Маркіз)

20.Хто прогнав Козу – Дерезу з зайчикової хатинки?( Рак)

21.Замісила баба тісто та й спекла дідові…( Колобка)

22.Мишенят у казці “Колосок” звали…( Круть і Верть)

– Молодці!

VІІI. Заключна частина

Вчитель: Людина, яка любить читати – щаслива людина. Бо навколо неї завжди багато розумних, вірних друзів. Ці друзі – книги.

Тож будемо читати завжди. І хай не буде у нас жодного дня без книги, жодного дня без прочитаної хоча б однієї сторінки.