ДЕНЬ ПАМЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ:

 

БОРОТЬБА ЗАРАДИ МАЙБУТНЬОГО

Сьогодні, 20 лютого виповнюється 4 роки з дня розстрілу Небесної Сотні, який став переломним моментом в Революції Гідності та змусив владу вивести війська зі столиці та піти на компроміс з опозицією.

Цього дня 2014 року під час Революції Гідності на Інституцькій вулиці у Києві силовики розстрілювали протестувальників. Всього за день було до ста жертв, яких назвали "Небесною Сотнею". О 22:17 Верховна Рада прийняла постанову "Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України", низка представників влади заявили про перехід на бік народу. День 20 лютого став переломним у ході подій Революції гідності.

 

Ця важлива пам’ятна дата була встановлена указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року з метою "увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 – лютий 2014), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України", — сказано в документі.

Юні хлопці, чоловіки та жінки вже ніколи не повернуться додому, не обіймуть близьких, не посміхнуться друзям. Сумно і боляче. Хто б міг подумати, що в 21 сторіччі, після всього, що пережила наша (і не тільки) держава, все повториться знову. Схоже, людство не квапиться вчитись на своїх помилках.

Сумний список Небесної Сотні відкрився 22 січня 2014 року, коли від вогнепальних поранень під час сутичок у центрі столиці загинули активісти Майдану Сергій Нігоян та Михайло Жизневський. Того ж дня в лісі під Києвом було знайдено тіло зі слідами тортур активіста Юрія Вербицького. До 18 лютого 2014 року вже налічувалось 9 загиблих. З 18 по 21 лютого на Майдані загинуло найбільше людей – 84 особи, після 21 лютого – ще 18.

В цей день акції пам’яті проводяться в багатьох містах України. В Києві відбувається покладання квітів до Алеї Героїв Небесної Сотні та проводяться інші заходи. Неофіційним гімном "Небесної Сотні" стала старовинна лемківська пісня "Плине кача…" у виконанні гурту Піккардійська Терція. Вперше ця композиція зазвучала на Майдані під час прощання з білоруським активістом Михайлом Жизневським.

На даний час до Героїв Небесної Сотні прийнято відносити 111 осіб, але в ЗМІ розповсюджувалася інформація про значно більше число загиблих, але на даний час ці свідчення не є офіційно доведеними. 

Також, в цей день прийнято вшановувати пам’ять 13-ти міліціонерів, бійців спецпідрозділу "Беркут" та Внутрішніх військ, які загинули під час протистоянь в центральній частині Києва 18-20 лютого 2014 року.

 

 

Сьогодні, 22 січня, в день проголошення в 1919 році акту Злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, відзначається День Соборності України.

Офіційно свято було встановлено в 1999 році указом Леоніда Кучми. 22 січня також є датою інших пам'ятних подій української історії. У 1918 році в цей день була оголошена незалежність Української Народної Республіки. А роком пізніше в цей же день відбулося об'єднання УНР і ЗУНР. У 1990 це свято відзначили акцією "живий ланцюг" - мільйони людей від Києва до Львова взялися за руки, відзначаючи День Соборності.

 

ТРАДИЦІЇ СВЯТКУВАННЯ ВОДОХРЕЩА В УКРАЇНИ

Традиції святкування Водохреща в України

Хрещення Господнє — третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке в народі має назву Йордан, або Водохреща. Православні та греко-католицькі християни відзначають його 19 січня, тому воно збігається зі святом Богоявлення. Однак, ці свята слід розрізняти.
Із Хрещенням Господнім пов'язують хрещення в Йордані Христа. Коли Ісус Христос досяг 30-річного віку, він прийняв хрещення від Івана Хрестителя в річці Йордані. Коли вийшов на берег - з небес почувся голос Бога-Отця, який назвав Ісуса своїм Сином. І на нього зійшов Святий Дух в образі голуба. Звідси ще одна назва свята — Богоявлення. Православні та греко-католики вважають, що саме це свято засвідчує таїнство Святої Трійці. Адже в цей день, за християнським вченням, з'явився Бог у трьох іпостасях: Бог Отець — в голосі, Син Божий — у плоті, Дух Святий — у вигляді голуба.
Вважається, що на Водохреща, з опівночі до опівночі, вода набуває цілющих властивостей і зберігає їх протягом року, лікуючи тілесні й духовні хвороби.
У давнину ще за тиждень перед Водохрещам парубоча громада прорубували на річці ополонку, випилювали з льоду великий хрест, ставили його над ополонкою і обливали буряковим квасом, щоб був червоний. Біля хреста будували — теж з льоду — престол. Все це оздоблювали аркою з ялинових або соснових гілок — «царські врата».
В цей день у всіх містах і селах, де є церкви, святять воду. Віддавна в народі освячену на Водохреще воду вважають своєрідним спасінням від багатьох недуг. Її дають пити тяжкохворим, нею освячують храми, домівки і тварин. Залишається загадкою той факт, що вода з Водохреща не псується, не має запаху і може зберігатися протягом року. Дехто схильний вважати, що цьому сприяє срібло від хреста, який священик занурює в воду під час обряду. Проте ця думка є помилковою, оскільки не завжди у воду занурюють срібний хрест, а використовують дерев'яний чи з будь-якого металу, а вода все одно роками не псується.До речі, за народними прикметами, якщо  На Водохреща день ясний — хліба будуть чисті, а якщо похмурий — буде у хлібі повно «сажки»;Іде лапатий сніг — на врожай.Якщо похмуро — хліба буде вдосталь. Якщо зоряна ніч — вродяться горіхи та ягоди.

Колядки - одна з головних українських традицій на новорічні та різдвяні свята

 

Наближаються головні зимові свята - Новий Рік, Різдво Христове і старий Новий Рік. У ці дні існує давня традиція серед дітей - відвідувати будинки сусідів і співати колядки і щедрівки. Колядки - це невеликі пісеньки з побажаннями благополуччя, здоров'я і багатого врожаю в наступаючому році. Господарі будинків у відповідь обдаровують колядників подарунками, грошима або частуванням. Перед походом по домівках діти заучують віршики, щоб прочитати колядку напам'ять і отримати подарунок. 

ДИТЯЧА КОЛЯДКА
"НА СИНІМ НЕБІ"
На синім небі
Зіронька стала,
По всій Вкраїні
Звістку  подала.

Що в Віфлеємі,
В  стайні  низенькій,
Дитя  родилось  —
Ісус маленький.

Ісус родився,
Ручки складає,
Всіх засмучених
Радо вітає.

Тож перестаньте
Вже сумувати,
Вкраїнські хлопці,
Гожі дівчата.

Дівчата  й хлопці,
Всі  поклонімся,
В добрій надії
Богу молімся.

Щоб ми діждали
Кращої долі,
Щоб розквітали,
Як квітки в полі.

Маленький Ісусик не спить, не дрімає,
Своїми руками усіх обіймає —
І нашу хатину, і нашу родину,  
І всю Україну.
Христос ся рождає!
М.Влад


КОЛЯДА УКРАЇНСЬКИХ ДІВЧАТОК
Ясна зірка засвітила,
Це мати Марія —
Пречиста Лелія —
Бога зродила.

Там Ангели все співають,
І вбогі пастушки —
Вкраїнські діточки —
Христа вітають.

Слава тобі, Христосе, на сіні!
Просвіти рідний край —
І кращу долю дай
Всій Україні!

 

 

10 ГРУДНЯ ВІДЗНАЧАЮТЬ МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРАВ ЛЮДИНИ

 

10 грудня у світі відзначають Міжнародний день прав людини, який було засноване 4 грудня 1950 року на засіданні Генеральної Асамблеї ООН, знаменуючи річницю ухвалення Асамблеєю Загальної декларації прав людини в 1948 році.

Засновники Міжнародного дня прав людини висловлювалися за розширення прав людини, активну пропаганду ідей рівноправності, соціальної відповідальності та взаємодопомоги. 

Загальна декларація стала першим міжнародним документом, в якому були чітко сформульовані положення про права людини. Крім основних прав людини, Загальна декларація прав людини докладно перелічує політичні, громадянські права і свободи людини, а також права в економічній, соціальній і культурній сферах.

Загальна декларація прав людини спонукала людство до розробки та укладення численних конвенцій, декларацій та протоколів з прав людини: у 1948 р. було ухвалено Конвенцію про попередження злочину геноциду та покарання за нього, в 1949 р. – Женевські конвенції про захист прав людини під час збройних конфліктів, 1950 р. – Європейську Конвенцію захисту прав людини та основних свобод, 1959 – Декларацію прав дитини, в 1966 р. – пакти про права людини тощо. Також було створено різноманітні установи та посади для більш об’єктивного дотримання державами прав людини – Комісія ООН з прав людини та Уповноважений з прав людини.
 

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26 вересня 2018 року № 681-р «Про затвердження плану заходів з проведення у 2018 році Всеукраїнського тижня права» передбачено проведення протягом 10-14 грудня ряду інформаційно-роз’яснювальних заходів (навчань, бесід, екскурсій,  висвітлення у соціальних мережах тощо) з питань забезпечення додержання та поваги до прав і свобод людини й громадянина, запобігання їх порушенням з метою підняття рівня правової культури та набуття громадянами необхідного рівня правових знань.

Нагадаємо, що у 2018 році виконавчий комітет затвердив Стратегію розвитку правової освіти населення м. Житомира на 2018-2020 роки.

 

 

21 листопада

День гідності та свободи 2020:

історія свята

українці відзначають свято, що уславлює дві значні українські революції 2004 та 2013 року.

День гідності та свободи - це досить "молоде" свято, яке було започатковано у 2014 році указом Петра Порошенка 21 листопада кожного року. Встановлене воно на честь Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. 

Історія свята

Свято стало наступником Дня свободи, яке відзначалося 22 листопада в честь Помаранчевої революції та було скасоване Віктором Януковичем. Днем свята обране 21 листопада - дата одразу двох визначних для України подій: президентських виборів 2004 року, які стали початком Помаранчевої революції, та початку Євромайдану.

В 2004 році 21 листопада відбулися вибори президента, на яких Віктор Янукович переміг Віктора Ющенка. Результати виборів і фальсифікації обурили українців, і тисячі протестувальників зібралися на Майдані незалежності. Після кількох тижнів Помаранчевої революції Верховний суд назначив повторне голосування, на якому переміг Ющенко.

 Через 9 років в 2013 році відбулися трагічні події на Майдані, які коштували життя багатьом громадянам. Тоді з 21 листопада тисячі громадян зібралися на Майдані незалежності з протестами проти курсу на Росію. Протягом трьох місяців протестувальники вимагали продовжити Євроінтеграцію та припинити застосування грубої сили до громадян. 18-20 лютого відбулися жорсткі сутички з протестувальниками. Десятки українців загинули, а президент Віктор Янукович втік з країни.

В честь подій Помаранчевої революції та Євромайдану встановлене сьогоднішнє свято. Воно прославляє волелюбність і мужність нашого народу, прагнення до демократії, вшановує національні інтереси держави і права людини.

Вітання з Днем гідності та свободи

 

Сьогодні ми вшановуємо Героїв Небесної Сотні та всіх українських воїнів, які беруть участь у війні на сході держави, усіх тих, хто власним життям, своєю жертовністю демонструють щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі. Усі вони залишаються в пам’яті народу назавжди, стають гордістю й прикладом для майбутніх поколінь.

Нехай буде мирне небо над українською землею, добробут й родинна злагода у домівках краян, не згасає віра в щасливе майбутнє Української держави.

Вітаю вас з великим Днем гідності та свободи! Сьогоднішній день – це підтвердження того, що події 2013-2014 років на Майдані змінили наш народ, об’єднали нас в єдиній, соборній і незалежній Україні.

Щиро вітаємо учасників національно-визвольної боротьби, всіх тих, хто відстояв перемогу Революції Гідності та сьогодні мужньо боронить рідну землю. Бажаємо миру та злагоди всім українцям, гарної долі, сімейного щастя!

Україна - територія гідності і свободи. Вона довела це подіями, які розгорталися на Майдані в 2004 і 2013 роках. Це було важке випробування для нашої країни, але українці довели свою любов до країни, честь і мужність. Україна потрібно пишатися і просто неможливо не любити! Єдність і свобода роблять нас гідними дітьми нашої країни. Давайте зберігати і оберігати цей скарб! А наша сильна і демократична Україна буде берегти і захищати нас. З Днем гідності та свободи!

 




 

Толерантність врятує світ

 

                   Толерантне ставлення людини

                   Збереже планету від негод,

                   Розрубає мотлох павутини,

                   Переріже  нитку перешкод.

                   Толерантне ставлення до всього

                   Збереже, врятує і спасе,

                   Допоможе вгледіть перемогу,

                   Допоможе витримати все.

                    Будь завжди нестримни вільнодумцем,

                    Свої мрії пензлем намалюй.

                    Освіти життя яскравим сонцем,

                    Толерантний всесвіт побудуй!                 

 

 

Михайлова Т.

Всесвітній день доброти святкують 13 листопада. Саме цього дня 1998 року на Першій конференції Всесвітнього руху доброти в Токіо було засновано нове свято. Його ініціатором став волонтерський рух "За доброту", що з'явився в Японії 1997 року. Цілі і завдання організації – надихати людей на добрі вчинки і сприяти поліпшенню життя у світі за допомогою добрих вчинків.

 

Долучитися може кожен охочий – головне, щоб людина хотіла і була готова допомагати іншим. Учасники руху на колективних зустрічах розповідають про ідеї добрих справ і способи втілення їх у житт

Рух доброти затвердив декларацію, в якій написано, що людська доброта має фундаментальну важливість як головна умова осмисленого життя. Глобальне прагнення учасників руху – створити світ, здатний співчувати і виявляти доброту

 

Символом свята є відкрите серце. А суть святкування в тому, щоб нагадати людям про важливість прояву людяності і взаємодопомоги в сучасному житт

Офіційно Всесвітній день доброти затвердили у Сінгапурі 18 листопада 2000 року на третій конференції Руху доброти

 

На думку організації, саме в сучасному світі, за нестачі спілкування і в еру глобальних технологій, проблемою є відсутність співучасті. Також метою Всесвітнього дня доброти є об'єднання націй, незважаючи на культурні бар'єри..і..я.

У День доброти учасники організації дарують незнайомим людям квіти, а плани допомоги нужденним утілюють цілий рік.

 

 

 

18 жовтня було проведено квест "Книга - це скарб"

15.03.2018р.

 

Щорічно в бібліотеках  України у березні проходить Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги. Його завдання — заохочення дітей до читання, популяризація найкращих надбань української і світової літератури.

Cпільно з працівниками дитячої районної  бібліотеки Ніколенко О.І. та Халупко Г.С. з учнями 2В та 4А класів був проведений захід «Книжчині іменини». З великим задоволенням діти брали участь в літературних вікторинах, голосних читаннях казок, іграх.


Увага!

15.02.2018р.

Запрошуємо тебе, юний читачу, взяти участь у бібліотечному заході з обміну книгами, який проходить у шкільній бібліотеці.   Нехай ваші книги будуть доступні іншим дітям. Запам'ятай, книги, які є у тебе вдома, чекають твої друзі.

Шкільний макулатуринг.

Шановні батьки,учні, вчителі!

Запрошуємо всіх приєднатися до екологічно-благодійної ініціативи"Врятуємо життя дереву:допоможемо своїй бібліотеці"

Закликаємо всіх небайдужих зібрати старі журнали, газети, картон,папір у своїх будинках і принести до школи.Клас, який здасть найбільше макулатури,отримає приз


 "Школа – не комора знань, а світоч розуму. Усі діти не можуть мати однакові здібності.  І найважливіше завдання школи – виховання здібностей

Мета:виховувати в учнів патріотичні почуття, працелюбність, повагу до старших і любов до рідної землі, доброту, людяність, потребу в справжній дружбі,  чуйність, милосердя у ставленні до близьких і чужих,осуд проявів жорстокості, байдужості, заздрощів, ненависті, недоброзичливості.. Викликати бажання наслідувати позитивні риси персонажів прочитаних оповідань та казок 

 


З метою поглиблення знань учнів про історію винекнення свята Соборності України, з метою виховувати в учнів любов до Батьківщини, повагу до героїчного минулого свого народу, виховувати усі якості громадянина, який братиме активну участь у формуванні майбутнього своєї держави, з учнями  було проведено виховний захід. День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої Держави – в єдності українських земель.